KALEDÁŘ AKCÍ
červen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Výsledky prvního závodu v Brně

22.5.2013
První závod mistrovství české republiky se konal 18. května na nové asfaltové dráze v Brně. Závodu se účastnilo 21 jezdců v kategorii 1/10 IC a 9 jezdců v kategorii 1/8 a konkurence byla opravdu veliká. V pátek byl umožněn trénink na nacukrované dráze, ale bohužel přes noc pršelo a cukr se z dráhy smyl, avšak po kvalifikaci už byla dráha nagumována. Na dráze není jen nový asfalt, ale v depu jsou i nové a rovné stoly. Je k dispozici i kompresor a bufet. Celou sobotu bylo oblačno, ale naštěstí už nepršelo.

Při kvalifikacích se v kategorii 1/10 každou jízdu zcela měnilo pořadí, ale nakonec byl nejrychlejší Michal Jansa. V 1/8 byli také vyrovnané souboje, avšak kvalifikace ovládl Michal Abrahámek.
       V Semifinále se stala spousta událostí a spoust dobrých jezdců se nedostalo do finále. Nejrychlejší nájezd měl opět Michal Jansa, který startoval z prvního místa ve finále. V 1/8 se kvůli malému počtu závodníku semifinále nejelo.
      Finále - plné zvratů a překvapení. Nakonec se stal mistrem v desetinách Ondra Kulhánek před Hejtmánkem a Abrahámkem.   Michal Jansa odstoupil po 30 minutách z prvního místa kvůli technickým problémům. Stejně tak jeho bratr Pavel Jansa. V osminách byl nejrychlejší Michal Abrahámek, který také zvítězil před Davidem Čermákem a Mírou Jurenkou.
 

    
Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.