KALEDÁŘ AKCÍ
květen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Úvodní slovo předsedy sekce ON ROAD IC

18.2.2016
Nejdříve mi dovolte se představit. Jmenuji se Jiří Rybák a někteří z Vás mě znají pod přezdívkou Raybeck. Jezdím již 9 let RC auta a to napříč všemi kategoriemi. Dlouhá léta jsem býval pouze leteckým modelářem. Jako kluk jsem měl vzor v mém tatínkovi, okolo kterého se pohybovala naprosto skvělá a pohodová skupina lidí.  Táta je uměl vždy podržet a podpořit tak, že i na závodech panovala vždy úžasná atmosféra. To mi dalo mnoho do mého života, a to je pro mne hnacím motorem zažít podobně úžasné okamžiky i nyní mezi modeláři RC autíček. Za tímto účelem vznikl i tzv. Raybeck team, kde je na prvním místě legrace a pohoda na závodech. Samozřejmě i pomoc ostatním, aby na tento koníček nezanevřeli při prvním drobném problému.
Ke kategorii ON Road 1/8 IC a 1/10 IC jsem se dostal pozvolna. Chtěl jsem si prostě zkusit řídit na dráze tu správnou raketu, která plive kouř a olej kolem sebe a dělá rámus tak, jak ke správnému autu patří. Musím říct, že mi to skutečně učarovalo. Je pravdou, že je to náročnější kategorie na provoz a péči o autíčko jako takové, ale o tom to taky je . A věřte STOJÍ TO ZA TO .

Na poslední valné hromadě RCAČR vznikla situace, při které by kategorie neměla svého předsedu. Dík této situaci jsem byl několika lidmi požádán, abych tuto funkci vzal na svá bedra. Upřímně nebyl jsem touto situací nijak nadšen. Protože ale tento náš společný koníček mám rád, tak jsem tuto prosbu vyslyšel a rozhodl se pokusit se tuto kategorii udržet a pokusím se ji v budoucnu i pozvednout. Nicméně podobné zkušenosti ještě nemám, a proto se předem omlouvám za případné chyby, které by se mohly vyskytnout. Jistě se mezi Vámi najde spousta lidí co o této kategorii ví víc než já, proto jsem vše potřebné probral z některými dlouholetými jezdci této kategorie a nakonec jsem moc věcí pro letošní rok nezměnil.

Teď k věcem podstatným, které se týkají samotného MČR.

Závody budou probíhat dle platných pravidel pro rok 2016.

Kalendář jsem již sestavil. Pojedeme 5 závodů MČR. Dva závody se pojedou v Blansku a v Bosonohách a tyto dva závody budou vždy v neděli po konání seriálu NCC, který pořádá pan Žvak. Za prvé je to ve snaze podpořit i tento seriál (protože si na žádné politické boje nepotrpím) a jde hlavně o závodění a zábavu. A za druhé proto, protože jezdci mají možnost strávit celý závodní víkend na jednom místě a opravdu si pořádně zajezdit. Opět ne všem se to může zdát dobré řešení, proto jsou takto na zkoušku postaveny pouze dva závody za sezonu. Zbylé závody jsou uvedeny v oficiálním kalendáři.

Účastník MČR je povinen: Být členem RCAČR kdy členský příspěvek činí 100 Kč ( jednorázová platba ) a pořídit buď tzv. malou licenci za 150 Kč, která platí jen na ten daný závod, nebo mít klasickou licenci bez omezení za 500 Kč. Tyto poplatky lze uhradit prostřednictvím klubu nebo přímo na místě .

A teď obvyklá otázka, proč platit licenci když se dá jezdit bez licence?

Každý člen RCAČR je automaticky pojištěn na případné škody z odpovědnosti.

Každý držitel licence, který se zúčastní čtyř z pěti závodů MČR bude zařazen do slosování na konci roku o hodnotné ceny např. podvozek XRAY NT1 nebo kanystr paliva (plus další drobnější ceny). Ty jsou zajištěny předsedou sekce tj. mnou.

Bližší informace Vám podám při prvním závodu MČR.

Každý účastník MČR bude přizván za zvýhodněný finanční obnos na konečné vyhlášení, které by jsme rádi uspořádali společně s jinými kategoriemi, aby mělo úroveň Mistrovství České republiky (toto je teprve ve fázi návrhu mezi všemi předsedy sekcí a bude upřesněno v průběhu sezony).

Další novinkou pro letošní sezonu je možnost zapůjčit si podvozek kategorie 1/8IC a kategorie 1/10IC. Chci touto cestou umožnit zážitek z jízdy jezdcům, kteří o něčem takovém uvažují, nebo by si to alespoň chtěli zkusit. Tuto možnost mají jezdci organizovaní v RCAČR a jedoucí min třetí sezonu v kterékoli jiné kategorii  (jde o to že auta nejsou vhodná pro úplné začátečníky) a je možné půjčení pouze na jeden závod. Tato služba je zpoplatněna částkou 1000 Kč za půjčení (opotřebení motoru atd.). Dále je nutné uhradit náklady dané spotřebou, jako např. kola, palivo nebo poškozené díly.

K tomuto bodu: Předseda sekce není povinen půjčit podvozek každému.

 Bližší informace můžete získat na emailu předsedy sekce:  zc.ovokhcetyr@kabyr.irij

 Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.