KALEDÁŘ AKCÍ
červen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Shrnuti sezony 2020 buggy1/8

22.9.2021
Shrnuti sezony 2020 buggy1/8

Po přijetí pozice trenéra sekce 1:8 buggy po Ottovi Götzlovi, který měl režim 6 závodu na 3 dvoudenní víkendy, jsme se vrátili zpět k režimu 4 jednodenní závody. Bohužel nám začátek našeho závodního roku zkomplikoval, jako všem, strašák jménem covid, a kvůli opatřením s ním spojeným jsme museli hned 1 závod přesunout. Následující závod v Kolíně se kvůli špatnému počasí taky nekonal. Proto jsme sezónu zahájili až 4.7. a to v Kolíně. Další závod byl plánovaný v Židlochovicích, kdy mi bohužel týden před závodem organizátoři z domácího klubu sdělili, že nemají připravenou trať. V tom případě mi nezbylo nic jiného, než závod opět zrušit… díky tomuto neprofesionálnímu přístupu jsem nechtěl plánovat už žádný další termín v Židlochovicích. Další závod jsme jeli v Terezině, který se odjel bez problému, až na závěrečné finále v deštivém počasí. Vzhledem k tom, že už nebyl žádný víkend, který by se nekryl s jiným závodem, jsem rozhodl, že v Horním Jeleni odjedeme dvoudenní závod. Takže jsme v jednom víkendu odjeli poslední závod i závod za zrušený termín v Židlochovicích. Byla to dobrá volba, protože se závody odjely za krásného počasí bez sebemenších problému.

Tento závodní rok byl opravdu cely komplikovaný. Vzhledem k tomu, že byly zrušeny všechny EFRA závody, nikdo z našich jezdců se jich nezúčastnil.
Bohužel úbytek jezdců v naší kategorii stále pokračuje a na tom se taky obrovsky podepsala pandemie.

Pro cely rok se mi povedlo na každý závod zajistit časomíru od Vládi Šeligy a rozhodčího Kubu Víchu. MČR by mělo mít patřičnou úroveň a bez téhle dvojice profesionálů si nedovedu závody MČR absolutně představit. Odváděli vynikající práci a měli velký podíl na hladkém průběhu a parádní atmosféře všech závodů a za to jim patří obrovský dík. Taky bych chtěl poděkovat pořádajícím klubům a jezdcům, kteří odjeli cely seriál.

Závodu IC se celkem zúčastnilo 20 jezdců
Závodu Elekter se celkem zúčastnilo 14 jezdců.

Pořadí první třech ze seriálu MČR IC:
1. Götzl Max
2. Mára Jiří
3. Bayer Martin

Seniorský vítěz MČR: Valder Jarda
Juniorský vítěz MČR : Götzl Max.

Kategorie Elekter:
1. Götzl Max
2. Bidovsky Aleš
3. Milowsky Martin

Seniorský vítěz MČR: Milowsky Martin
Juniorský vítěz MČR : Götzl Max.

Nakonec se nám tedy podařilo odjet všechny 4 plánované závody v bezva atmosféře, fair play a veselé náladě.

Taky jsem v rámci propagace MČR a zachycení atmosféry z každého závodu pořídil sérii fotek, které jsem vždy po závode zveřejnil na fb stránce naši sekce, a které měly velký úspěch.

Doufám, že rok 2021 bude ve všech směrech lepší než rok tento.

Dekuji Jarda Valder


Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.