RC Autoklub České republiky

Report z ME 1:10 Buggy 2017 očima Káji Novotného

31.7.2017
Minulý týden se ve městě Pinerolo, Itálie konalo mistrovství Evropy 1/10 buggy.

Místní klub připravil výbornou dráhu a celý areál - opravdu skvělá práce. V tréninku se nejvíce dařilo Francouzovi Reno Savoyovi. Nicméně zajet 2 čistá kola vs zajet čistých 5 minut na této dráze bylo něco úplně jiného a na horní příčky se dostali úplně jiní jezdci, první dvě kvalifikace vyhrál Lee Martin, pak zazářil mladý Ital Ricardo Berton. Dalším adeptem na TQ byl Martin Bayer, který bral v body za 2. a 3. místo. Nicméně v posledních dvou kvalifikacích to byl opět Lee Martin, za ním startovali Ricardo Berton, Michal Orlowski a Martin Bayer - TOP 4, která slibovala skvělý boj o titul!
Před finálovými jízdami ale zapršelo a to naprosto zamíchalo kartami. Z titulu se nakonec radoval Lee Martin, druhý dojel Michal Orlowski, třetí Reno Savoya. Martin nakonec skončil celkově 8.!
Max a já jsme skončili v C-finále jako 24. a 23.! A nakonec dojeli 8. (Max) a 7. (já). Zdeněk Mikšovský nakonec dojel na 53. místě!

Ve 4wd buggy kralovala v tréninku trojice Bayer, Coelho a Honigl, kteří dokázali jako jediný zajíždět bezchybné&rychlé jízdy.
Kvalifikacemi zamichalo počasí, jelikož po čtvrtečním tréninku začalo vydatně pršet a v pátek ráno "byla dráha pod vodou". S náročnými podmínkami si nejlépe poradil portugalský super talent Bruno Coelho, který získal celkové TQ! Za ním startoval italský jezdec David Ongaro a třetí Martin Bayer, který za sebou vedl armádu XB4 (celkově 7 podvozku v A-finále)!
Já jsem skončil po kvalifikacích opět v C-finále - 27. místo! Nakonec jsem skončil 23.
Max se dostal do D-finále, které nakonec vyhrál!
Zdeněk Mikšovský skončil v F-finále, kde nakonec získal třetí místo!
Titul mistra Evropy si po prvních finalích zajistil Bruno Coelho! Martin měl nakročeno k celkovému druhému místu, ale kolize v posledním finále s autem v protisměru ho připravila o podium a Martin tak skončil celkově 4., gratulace!

Tak to bylo mistrovství Evropy 1/10 buggy 2017, příští rok se bude závod konat ve Francii!

Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.