KALEDÁŘ AKCÍ
červen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Po několika letech máme opět mistry ČR v kategorii Rc Rally 1:10

17.5.2024

Po několika letech máme opět mistry ČR v kategorii Rc Rally 1:10


Myšlenka na obnovení MČR Rc Rally tu byla již dlouho dobu a nakonec se letos povedla realizovat ve spolupráci s pořadateli seriálu RCRTábor na již 15.Rc Rally Zálesí.

Rc Rally Zálesí se již několik let pořádá ve spolupráci s AMK Zálesí Humpolec. Humpolecká parta nadšenců zvelebuje svůj autokrosový areál a každým rokem se nestačíme divit kolik práce a co všechno zvládli. I letos tomu nebylo jinak a ke skvěle připravené dráze (byla ještě před zahájením příprav uválcována těžkou technikou) byla vidět práce jak v depu, tak v celém areálu.

Humpolecká šotolina je neuvěřitelně zábavná a svým charakterem velmi náročná na „čistou stopu“. I díky tomu se povedlo přilákat pěkné jezdecké pole a věřím, že si jezdci závody v této atraktivní lokalitě užili.

Pojďme k výsledkům jednotlivých kategorií. Kategorie Žák (MČR) byla sice nejméně obsazenou kategorií (2 jezdci) v rámci MČR, ale i tak patří za první místo velký potlesk Viktorce Bednářové, protože nejmladší jezdce je třeba podporovat. Kategorie Junior (MČR) měla stejného vítěze jako jako v rámci RCRT, tedy skvěle jedoucího Pavla Klajbla jr.. Kategorie Senior (RCRT + MČR) ovládl s víc jak tříminutovým náskokem „místní“ Pavel Matějček.

V kategorii dvoukolek (RCRT + MČR) to po první RZ vypadalo na zajímavý souboj mezi Pavlem Klajblem sr. a Ondrou Danielem. Ondra, si ale nechtěl nechat utéct příležitost stát se mistrem ČR, vystoupil z kategorie Klasik a všechny další RZ vyhrál a stal se tak i celkovým vítězem. Máme tu kategorii Klasik (RCRT + MČR) a opět jméno které jste mohli číst už výše, protože tuto kategorii vyhrál také Pavel Klajbl jr. a to tak, že zvítězil ve všech devíti RZ. Do kategorie teamů (RCRT) hodně promluvili „přespolní“ teamy a asi nikoho nepřekvapí, že nejvyšší příčku si odváží team RC Rally Racing Team ve složení Martin a Aleš Čejchanovi.

A jak to dopadlo celkově. Druhou RZ vyhrál Jakub Charvát a vypadalo to, že se bude bít o stupně vítězů, bohužel hned v další RZ se potýkal s technickými problémy a ani dál se závod neodehrával dle jeho představ a čas v cíli mu stačil na „pouhé“ páté místo. Velkým překvapením se stal Pavel Klajbl jr. který sice začal zvolna, 10. místo v první RZ, ale postupně ho jeho bravurní jízda posouvala pořadím vzhůru a ze závodu si tak odvezl čtvrté místo. Nejlepším jezdcem z „domácích“ se stal Honza Brich, který se snažil svou jízdu stále zlepšovat, což je vidět i na tom, že v posledních dvou RZ se umístil druhý. I dík tomu si ze závodu odvezl třetí místo. Druhé místo si ze Zálesí odvezl Aleš Čejchan, kterému se sice nepodařilo vyhrát ani jednu RZ, ale to nemění nic na tom, že se již po třetí RZ dostal na tuto příčku a udržel si jí až do cíle rally. Vítězem se s osmi vyhranými RZ a náskokem víc jak 50 vteřin stal Martin Čejchan a nikoho nenechal na pochybách, že si po právu zaslouží titul mistra České republiky pro sezónu 2024.

Děkuji pořadatelům RCRTábor, místnímu AMK Zálesí Humpolec a všem co se podíleli na této skvělé akci. Budeme se těšit na MČR RC Rally 2025.

Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.