KALEDÁŘ AKCÍ
červen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

MČR Electric Track – Čelákovice 17.8.2021

21.8.2021

MČR Electric Track – Čelákovice 17.8.2021

 

Letošní sezónu MČR elekter jsme rozjeli až o letních prázdninách v Čelákovicích. Parádní dráha v místním sportovním areálu v sobě skrývá mnoho zajímavého i tnáročného. Konec rovinky, duo zatáček před středovou „polorovinkou“ nebo vracečky pod tribunou překvapují v mnoha případech i místní zkušené jezdce.

 Páteční trénink nabídl parádní možnost si tyto nástrahy osahat. Jezdci postupně zrychlovali a nacházeli limity jak své, tak předepsaných pneumatik pro tento závod. Pořádající klub Model Club Central Bohemia připravil skvělé podmínky pro jezdce a depo se téměř naplnilo již v pátek.

Sobotní závodní den přivítalo příjemné počasí, které dovolilo ranní trénink a kvalifikace na suchu, ale čekalo se, co se přižene na finálové jízdy.

 

 Měřený trénink již naznačil sílu jednotlivých jezdců. Některé kategorie byly hodně vyrovnané a jezdci se postupně zařazovali do svých kvalifikačních jízd dle výsledků tréninku. 

Následná rozprava seznámila jezdce s dalším průběhem, rozdělením funkcí pořadatelů, připomněla některá pravidla a i možnou variantu „mokrého“ závodu. Slova se ujal nejdříve ředitel závodu Marcel Dostál, následně Tomáš Knopp hlavní rozhodčí a Vláďa Šulc jako technický komisař.  Pozdrav na závěr od trenéra sekce Aleše Horáka a šlo se závodit.


Čelákovická dráha

 První kvalifikační kolo nám otevřela kategorie 1/10 FORMULE 21,5T EFRA ve dvou skupinách. Následovala kategorie 1/10 WORLD GT, 1/10 TC PRO-STOCK 13,5T taktéž ve dvou skupinách, volná kategorie Tamiya cup a na závěr dvě skupiny 1/10 MODIFIED.

 

Výsledky kvalifikací:

1/10 FORMULE 21,5T EFRA – Aleš Horák

1/10 WORLD GT  - Daniel Urban

1/10 TC PRO-STOCK 13,5T – Radko Černohous jr.

1/10 PRO 10 – Roman Krejčí

1/10 TC MODIFIED – Matěj Šulc

 


Kategorie Modified start do kvalifikace

 

Následovali finálové jízdy a čekání jestli se objeví déšť nebo nikoliv. Radar ukazoval, jak se to na nás žene, ale přišlo to až v závěru prvního kola finálových jízd. Někteří jezdci již jen čekali na pokyn mokrého závodu. Po poradě se počkalo a odstartovalo ještě jednou v klasickém závodě. Opět přišel déšť a bylo rozhodnuto o mokrém závodě.Technická kontrola

 

Jezdci dostali prostor na přípravu dle pravidel. Někteří opustili závod, ale většina zůstala a prala se s nástrahami nové výzvy. Předělat model, upravit nastavení, připravit se na možné problémy, to se v tu chvíli honilo v hlavách všech, co pokračovali.

 

Mokrý závod měl zamíchat pořadím, ale stalo se tak asi nejvíce v kategorii Formule a Stock, kde někteří jezdci nenastoupili a opustili závodiště ještě před další finálovou jízdou.

 

Ve formulích se ze zadních míst na vedoucí prokousal po mokrých jízdách Světlin Douhlevski a překvapil svým profesorským výkonem na vodě. Stal se vítězem i seniorské věkové kategorie Formulí.  Aleš odstoupil z prvního finále a tak se v celkovém pořadí před něj dostal i Vítězslav Hola. Juniory vyhrál Tomáš Sova.

 


Světlin Douhlevski

 

WORLD GT a pilná příprava i na variantu mokrého závodu se vyplatila Danielovi Urbanovi, který vyhrál dvě ze tří finálových jízd a do poslední už nemusel nastupovat. O zbylé posty se popral Lukáš Vrba, Marek Sova a Radek Procházka. Lukáš bral díky poslední jízdě druhé místo a Marek třetí. Markovi se díky udržení Radka povedlo vyhrát seniorskou této kategorie.

 

PRO-Stock 13,5T měla jasného favorita až do začátku deště. Radko Černouhous jr. nebyl připraven na tuto výzvu a tak raději neriskoval problémy s technikou a do dalších jízd nenastoupil. Voda smazala rozdíly mezi jezdci a ti co nastoupili do dalších bojů se s nepříznivými podmínkami, poprali na

výbornou. Marcel Dostál, Matyáš Knopp a Jirka Svoboda ukazovali, že i na vodě se dá jet velmi rychle. Marcel nakonec udržel své rivaly za sebou a po zásluze vyhrál. Martin Šponar kontroloval čtvrté místo a značnou porci bodů do dalšího průběhu sezóny a Adam Rajniš se pral s tratí, jak nejlépe uměl a sbíral zkušenosti. Juniorskou a žákovskou věkovou kategorii vyhrál Matyáš Knopp.

 


Roman Krejčí

 

PRO 10 má už delší dobu jednu ikonu této kategorie a tou je Roman Krejčí, který má s touto specifikací modelu odježděno asi nejvíce závodů. Roman splnil očekávání a opět vyhrál. O druhé místo se závodilo mezi hned třemi jezdci. Marcel Dostál, Daniel Urban a Marek Frič krotili tyto velmi silné model na mokru a snažili se o co nejlepší výsledek. Marcel i přes drobné chybky udržel soupeře za sebou a dojel si pro další velmi příjemné umístění v tomto závodě. Třetí Dan, čtvrtý Marek.  Páté místo pro Radka Procházku zároveň znamenalo cenu pro nejrychlejšího seniora v této kategorii.

 

Na závěr se pojďme podívat na kategorii 1/10 TC MODIFIED. Zde je favoritem vždy Matěj Šulc a nejinak tomu bylo i zde. Matěje trochu trápil Jirka Jarolímek. Ovšem jen v prvním finále a další dvě si Matěj s přehledem na mokru pohlídal. Jirka měl v posledním finále problém a tak druhé místo bral také jako velký úspěch. Třetím místem završil toto klouzání na vodě Matyáš Knopp, který opět vyhrál kategorii žák i junior. Seniorská kategorie v této kategorii měla asi největší náboj a souboje byly velice těsné. Ivo Trojan udržel Jana Kaninu a měl z toho velkou radost, aby ne když celkově obsadili páté respektive šesté místo. Bylo určitě co slavit.

 

Nejúspěšnější junior Matyáš Knopp

 

Co říci závěrem? Nejspíš poděkovat všem co tento závod a o závody se obecně v této lokalitě starají, všem co dorazili poměřit síly do této lokality a vytvořili parádní atmosféru nejen v depu a především poděkovat partě kolem Marcela Dostála, která připravila parádní závod, zázemí a celkový průběh byl výborný. Klidní rozhodčí Tom a Vašek drželi jasné hranice na dráze. Stálý dohled nad modely od Vládi na technické kontrole a mnoho dalších „udělali“ tento závod pro všechny fajn.

 

Vám všem velké díky a těším se na další závody, spolupráci v tomto roce …

 

Kompletní výsledky v sekci výsledky nebo zde v odkazu: MyRCM : Search : MČR Electric Track 2021 - R1 Čelákovice

 

Foto: Vladimír Šulc

 

Trenér sekce Aleš Horák


Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.