IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Martin Bayer získal titul Mistra Evropy v 1:5 Touring Cars

25.7.2011

Martin Bayer se jako jediný z našich probojoval do finále, kde nechal všechny soupeře za sebou a získal tak titul Mistra Evropy 2011 v kategorii 1:5 Touring Cars.
Cesta k titulu byla dlouhá, již několikrát se Martin o jeho zisk pokoušel a až letos to konečně vyšlo! Martin postoupil z kvalifikací jako sedmý, v semifinálovce se rychle dostal na druhé místo za svého rychlejšího mladšího bráchu Aleše, po jehož odstoupení jízdu vyhrál. Do finále startoval z druhého místa za Markusem Feldmannem. Ten po 10 kolech finálovky odstoupil pro poruchu motoru zrovna v okamžiku, kdy se jej Martin chystal předjíždět. Vedoucí pozici si pak Martin už hlídal až do konce, na druhém místě skončil Dario Veseli (HR), třetí místo vybojoval Bernard Alain Arnaldi (FR)
Smolařem ME se stal Aleš Bayer. Byl nejrychlejším kvalifikantem, ve své semifinálovce s přehledem vedl a cesta do finále byla téměř jistá. Bohužel, Alešův motor spotřeboval více paliva než by bylo potřeba a necelé 2 minuty před koncem semifinálovky se zastavil. Na Aleše zbyla nepostupová pozice a celkově 14. místo je pro něj a pro spoustu jeho fanoušků, kteří mu drželi palce, zklamáním. Stejně zklamaní určitě odjíždějí z německého Lipska domů bratři Markovi, rovněž i oni očekávali lepší umístění. Tomáš Marek skončil 58., Martin Marek 65., Dominika Zachová 95. a Jiří Rybák 96.

Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.