KALEDÁŘ AKCÍ
červen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Dva dny do konce sezóny 2021 Electric Track

4.11.2021

Požadavek pořádajícího klubu na minimálních 60 modelů se nám povedlo splnit již v úterý. Startovní listina je opravdu parádní. Trochu mě mrzí bojkot některých lidí v kategorii Stock. Tam si myslím, že by „startovka“ mohla vypadat trochu lépe, ale budu věřit, že je to nařízeními a vše se do budoucna zlepší. Někteří se omluvili z důvodu nemoci a nebo přímo Covidu. Mrzí mě to i za ně, že se nebudou moc tohoto super závodu účastnit.

V kategorie Modified má ve „startovce“ téměř to nejlepší co může mít a není to dlouho, co tam přibylo další skvělé jméno Martin Hudy. Čeká se velký souboj dvou značek s top piloty. Matěj Šulc již má Mugena pěkně v ruce a byl na přípravném závodě. Oliver má již novou X4 taky nějaký ten pátek, tak uvidíme, jak se do těchto soubojů zamotají například Jirka Vyšín, Petr Grof. Nesmíme zapomenout i na další zajímavá jména české scény. Hodně nových podvozků a věřím, že i hodně zajímavých soubojů nás čeká tento poslední závod.

Kategorie Stock a jasný favorit Oliver Havránek. Uvidíme jestli Oli potvrdí tuto roli a bude se bojovat jen o druhé místo. Určitě je ovšem stále o co bojovat a především Marcel Dostál, Šimon Horák a Jirka Svoboda ještě mají před sebou zajímavou výzvu. Maty Knopp je z důvodu karantény pouze v roli čekatele, jak to všechno dopadne.

Formule a deklarovaný souboj Lukase Hocha a letošního, pro někoho překvapení, v podobě Davida Douhlevského. Kluci to mají mezi sebou ještě hodně otevřené a díky neúčasti na prvním závodě se máme na co těšit. Sezónu má dobře rozjetou více jezdců a nevím, jestli se do bojů nezamíchají i další piloti. Možná i já :D

Kategorie GT a trošku „hubená“ listina se i tak má na co těšit. Daniel Urba a Marek Frič poletí pro titul. Nesmíme zapomenout na Lukáše Vrbu, který nemá co ztratit a může ještě hodně překvapit. Účast potvrdil i předseda RCAČR Míra Jurenka, který umí být také velmi rychlý.

Kategorie 1/12 je také na limitu, ale jelikož se jedná o jediný závod, tak jsem zvědav, jak se na této dráze přizpůsobené této kategorii kluci svezou. Marcel Dostál, Marek Frič a další mají titul blízko a největší pohár na dosah ruky.

Vypsané volné kategorie především Hobby obsadila mládež a za to jsem rád. Další jsou spíš takovou ukázkou, co by se mohlo ještě jezdit a přinášet zábavu v Rc sportu.

Každopádně se moc těším na tento závod. Pořádající klub MCCB doladil drobnosti a bude to opět parádní akce se vším, co tento krásný koníček přináší.

Dle aktuálního nařízení vlády se ještě dá zvládnout a za to jsem moc rád. Nebudu tady věštit budoucnost, ale co si budeme povídat. Budu rád když se letos ještě někde svezeme. Aktuální stav v republice je blízko hranice, která nám již jednu zimní sezónu vzala.

Covid opatření pro vpuštění do haly:

-          Očkování, nebo prodělaná nemoc

-          test PCR ne starší 72h nebo antigen ne starší 24h z laboratoře nebo na místě (nutno kontaktovat pořadatele – Marcela Dostála)

-          respirátory nebo nanoroušky po celou dobu akce

 

Těším se na Vás – trenér sekce Aleš HorákCopyright © 2010 E-VISION International s.r.o.