KALEDÁŘ AKCÍ
červen/2024
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2024
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Reprezentace 2024
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Druhý podnik MČR Electric Track ve Svitavách

29.6.2022

 Druhý podnik MČR Electric Track ve Svitavách je již minulostí. Pěkně připravený areál, velmi rychlá dráha, skvělé zázemí, vynikající bufet a celodenní péče místního klubu pod vedením předsedy RCAČR Míry Jurenky v roli hlavního rozhodčího splnil má očekávání a za to všem moc děkuji.

Po příjezdu již v pátek mě přivítalo pár rozbalených dep a jezdci co již pečlivě ladili svoje modely. Dráha a všechno okolo bylo již připraveno a jen jsem si zkontroloval, co bylo třeba a doplnil pár drobností s ohledem na MČR.

Pátek probíhal velmi klidně a postupně dorazila většina jezdců. Depa se plnila a nálada byla, i díky počasí, velmi pozitivní. Večerní grilování, posezení a hodnocení aktuální sezóny závodů a šlo se do hajan.

Ráno bylo v trošku jiném tempu, registrace, výdej pneumatik a od osmi hodin již měřený trénink. Uteklo to velmi rychle a byla tu rozprava. Tam si vzal slovo předseda RCAČR a hlavní rozhodčí pro tento závod Míra. Pár vět doplnil i hlavní časoměřič Pavel Magda a závěrečné slovo jsem doplnil já (Aleš Horák) jakožto trenér sekce.

Technická kontrola pod vedením Petr Horáka a Zdenky zaručovala přísnost, rozumný přístup a spravedlivost, což je to nejdůležitější.

Měřený trénink ukázal kvality jezdců a jejich přípravu. Kvalifikace to již jen „doladily“ a čekalo se, co s pořadím udělají přímé souboje „kolo na kolo“ ve finále.

Nejlepší po kvalifikaci:

World GT – Marek Frič

Formule – Lukas Hoch

TC Stock 13,5T – Šimon Horák

TC Modified – Jirka Vyšín

PRO10 – Roman Krejčí

Finálové jízdy a nádherné souboje místy trochu zamíchali jezdci „o kolo“. Náboj finále byl „cítit“ napříč celým startovním polem.

Kategorie World GT byla pevně v rukou Marka Friče a podobně tomu bylo i v kategorie Formule, kde první pozici pevně držel Lukas Hoch.

V TC Stock 13,5T to již bylo trošku zajímavější. Po dvou finále byly síly vyrovnané - Šimon Horák po drobných chybkách a díky vytrvalému tlaku Matyho Knoppa ještě čekal na třetí finále. Zde ovšem plně využil startovací pozici a těsně uhájil první místo. Maty ovšem opět ukázal velký talent a neskutečnou vyzrálost v tak mladém věku.

TC Modified byla jednou z nejrychlejších kategorií a rychlá trať se této kategorii zamlouvala. Jirka Vyšín uhájil svojí pozici i ve finále a nechal za sebou další rychlé jezdce Marcela Dostála a Michala Blahovského.

PRO10 patří k nejrychlejším kategoriím vůbec a zde to dokazoval nejen Roman Krejčí, ale všichni jezdci. Roman očekával zřejmě těsnější souboje především s Marcelem Dostálem, ale bylo vidět, že Marcel s tímto modelem jezdí opravdu jen na MČR a tím dominance Romana opět vedla k titulu a obhajobě mistra republiky.

Doplňkovou kategorií k závodu byla místní „kroužková“ kategorie IYRCA a je vždy příjemné vidět mladé talenty, jak rostou. Tuto kategorii vyhrál s přehledem Matyáš Maixner.

Příjemný závod s fajn lidmi, který okořenilo množství krásných soubojů, a napínavých chvilek, tak to bych asi charakterizoval druhý podnik MČR ve Svitavách. Děkuji všem, co měli co dočinění s touto akcí a těším se na další závody nejen MČR.

Kompletní výsledky v sekci výsledky. Děkuji

Trenér sekce Aleš Horák


Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.