KALEDÁŘ AKCÍ
březen/2019
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2019
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Stav hospodaření
Počasí
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Co a jak letos bude v sekci ELECTRIC TRACK?

30.1.2018
V poslední době se ke mně dostávají otázky na adresu sekce Electric track. Jak to vlastně letos bude? Kde se pojede? Bude seriál závodů nebo zůstane stávající stav? Dovolte mi odpovědět a zabránit tak vznikajícím spekulacím.

Koncem roku 2017 jsem vyzval trenéra sekce Romana Krejčího, aby začal připravovat sezónu 2018. Psal se listopad a bylo už na čase diskutovat na téma sportovní sezóny 2018. Po krátké písemné komunikaci se Roman rozhodl rezignovat na funkci trenéra. Smutné zjištění pro mě bylo, že Roman nepřijel na valnou hromadu a ani neposlal zprávu trenéra sekce za rok 2017. Právě valná hromada slouží k tomu, aby se zde probral chod celého spolku RCAČR a to napříč všemi sekcemi. Ale vraťme se k sekci Electric track.

Nemohl jsem nechat sekci bez vedení a tak jsme se s předsednictvem domluvili, že povedu sekci já do doby, než najdeme jiného dobrovolníka, pro kterého nebude tato oblíbená sekce lhostejná. Poprosil jsem Michala Boka a Pavla Magdu o názor, jak by se sekce měla formovat. Byl jsem mile překvapen jejich pomocí a tak se Michal a Pavel stali v této sekci konzultanty. Na základě jejich připomínek jsem vytvořil pravidla na letošní sezónu a připravil Mistrovství ČR 2018. Pojedeme MČR v hale v Hrotovicích a MČR letní v Blansku. Kaňkou na celé záležitosti bylo vystoupení dvou spolků z RCAČR. To se ale někdy stane. Někteří lidé a zástupci spolků nechtějí dělat žádné ústupky a myslí především na své zájmy. Vystoupili z našeho spolku dříve, než se rozhodlo o letošním modelu závodů. Předsednictvo RCAČR však zastupuje všechny zájemce o MČR a musí hledat průnik společnými zájmy.

Jsem moc rád, že se nám podařilo připravit letošní sezónu. Rád bych poděkoval všem za jejich práci.

                                                                                                          Miroslav Jurenka, předseda spolku
Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.